• Тел: 061 236-30-99
  • Email: сiit.zp@gmаil.com
  • Ресурси:
Сокол Ірина

Сокол Ірина

24 квітня 2021 року відбудеться міжнародний етап он-лайн змагань з усного рахунку Прангліміне 2021. У складі національної команди в конкурсі братимуть участь учні Запорізької області: Ростислав Шабров, учень Мелітопольського НВК № 16; Анна Лисенко, учениця Запорізького багатопрофільного ліцею № 62; Микита Сапронов, учень Запорізької гімназії  № 28. 
Змагання відбуватися в он-лайн режимі з використанням веб-платформи ZOOM за графіком для окремих номінацій. Посилання на веб-кімнату та інструкція будуть надіслано учасникам на електронну скриньку.
Контактні особи: обласний координатор проекту – проректор з навчально-методичної роботи ЗОІППО Чернікова Людмила Антонівна ( Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , 0977356575); консультант проекту з питань використання он-лайн ресурсу – доцент кафедри ІІТО Сокол Ірина Миколаївна ( Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , 0979181874).
20 квітня відбувся запуск освітнього проєкту SELFIE. 60 шкіл і 30 закладів професійної освіти оцінять ефективність використання інноваційних технологій та з’ясують, на якому етапі цифрового розвитку вони перебувають, що саме треба вдосконалити. Цей процес відбуватиметься з використанням онлайн-інструменту SELFIE, який вперше пілотується в Україні. SELFIE — це безкоштовний онлайн-інструмент, який допомагає проаналізувати стан цифровізації, ефективності використання цифрових технологій у закладі освіти. Інструмент був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 74 країнах світу.
Координатор Запорізької області - Чернікова Людмила Антонівна, проректор з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент ЗОІППО.
Модератори — обласний науково-методичний центр інформатизації освіти ЗОІППО.
Вебінар "Сучасні напрями розвитку медіаосвіти в закладах освіти" відбудеться 14 травня о 14:00 в межах онлайн марафону. Спікери: Іванов С.А., доцент кафедри інформатичної та технологічної освіти ЗОІППО; Єлькін А.В., учитель-хімії, керівник медіаосвітнього проекту Запорізького навчально-виховного комплексу № 19. Упровадження медіаосвіти у Запорізькому регіоні почалося 10 років тому. Було накопичено величезний досвід, який базується на медіафілософії, медіапсихології та практичної діяльності. За цей період було проведено багато заходів, зокрема, створення творчих груп, літних шкіл, тренінгів, лекцій, семінарів, конференцій, нарешті щорічного міжнародного медіафестивалю. Детальний аналіз діяльності у сфері медіаосвіти дозволив дійти до висновку, що найбільш ефективні напрями подальшого розвитку медіаосвіти у закладах освіти полягають у такому: творча медіадіяльність (проведення конкурсів, медіафестивалей, включаючи інтеграція в освітній процес); створення системи шкільних медіахолдингів, які функціонують як складова шкільного самоврядування. Вебінар складається з двох частин: теоретично-філософські підвалини сучасної медіаосвіти та практичної реалізації створення і успішного функціонування шкільного медіахолдингу на базі ЗНВК №19.
Третя тема травневого марафону "Сучасні засоби формування й розвитку технологічних компетентностей здобувачів освітніх послуг" буде цікавою для вчителів трудового навчання та курсу "Технології". Спікер: Лукачевич А.Ф., старший викладач кафедри інформатичної та технологічної освіти ЗОІППО. Зміст вебінару: технологія передбачає ознайомлення учасників з процесами диджиталізації освітнього простору на уроках трудового навчання, методами та прийомами розвитку образного мислення здобувачів освітніх послуг, створенням передумов для досягнення успіху в конструкторській діяльності учня та використання графічних редакторів в процесі практичної проєктної діяльності.
Реєстрація на онлайн марафон буде опублікована пізніше. Слідкуйте за новинами!! 
Презентуємо «Онлайк» - новий навчально-методичний посібник щодо освіти з безпеки в інтернеті для професійних спільнот (авторка: Олена Черних). У посібнику містяться детально розроблені вправи й інформаційні матеріали для висвітлення теми безпечної поведінки в інтернеті у професійній діяльності з дітьми, молоддю та професійними спільнотами.Посібник також містить теоретичний матеріал про безпечну поведінку в інтернеті, опис занять і тренінгових вправ з розвитку компетентностей безпечної поведінки в інтернеті: «Повага до прав людини онлайн»; «Участь онлайн»; «Збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями»; «Звернення по допомогу та захист». Усі права захищені. Зміст цієї публікації можна безкоштовно копіювати та використовувати для освітніх та інших некомерційних цілей за умови посилання на джерело інформації.
В межах співпраці з Комп'ютерною Академією ШАГ 16 квітня 2021 року відбувся вебінар "Веб-технології" для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів інформатики. Спікер - Володимир Серебрянський, веб-розробник, завідувач кафедрою програмування Комп'ютерної Академії ШАГ. Учасники дізнались про основні тренди у веб-технологіях, познайомились з багатьма цікавими ресурсами для роботи з Git, IDE, CSS, HTML, JavaScript, Server Side, Extra.
 
Друга тема травневого марафону "Обробка даних моніторингових досліджень засобами електронних таблиць", спікер: Шумада Р.Я. – завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти ЗОІППО. 
На вебінарі учасники познайомляться як робити розрахунки в електронних таблицях для окремих предметів, класів, школи, відділу освіти, а саме: середні бали; відсотки якості та успішності; рівень навчальних досягнень учнів; результати ЗНО та ДПА; шаблони файлів з формулами та коментарями. 
Реєстрація на онлайн марафон буде опублікована пізніше. Слідкуйте за новинами!! 
Інтернет - це не лишень джерело інформації, а й місце, де ховається безліч небезпек. Запрошуємо батьків та дітей 12-16 років на онлайн-зустріч “Небезпечний інтернет. Про що треба знати дітям і дорослим” Компютерної Академії Шаг. Зустріч відбудеться 27 квітня о 19:00
Під час зустрічі ви: розглянете приклади небезпечного контенту; дізнаєтесь як “групи смерті” маніпулюють дітьми; зрозумієте які механізми дитячої психіки задіюють злочинці; дізнаєтесь як захистити ваших дітей від небезпек у інтернеті. Про це все розкаже Анна Покровська - дитячий та сімейний психолог та психолог ГО «Безпечний світ». Не втрачайте можливість дізнатись важливу інформацію - реєструйтесь вже зараз, щоб отримати доступ до трансляції.
Презентуємо першу тему та першого спікера онлайн марафону.
Тема: Візуалізація алгоритмічного мислення у контексті STEM-освіти, спікер: Іванов С.А. – доцент, к.т.н. кафедри інформатичної та технологічної освіти ЗОІППО. Опис: Сучасний етап розвитку суспільства характеризується стрімким зростанням обсягу високоінтелектуальних технологій, заснованих на нових знаннях, творче опанування якими в умовах настійних змін у системі освіти висуває актуальні завдання формування алгоритмічного мислення. Алгоритмічне мислення необхідно для вирішення складних технологічних проблем, воно також є ефективним для вирішення завдань нематематичного профілю. Традиційно для візуалізації алгоритмів використовуються блок-схеми. Але серед недоліків їх застосування відмічається непридатність їх для структурного програмування, вони важко піддаються формалізації, їх не можна використовувати як програму для безпосереднього введення в машину. Тому на сьогодні можна вказати два підходи до візуалізації алгоритмів, які вільні від вказаних недоліків. Це, насамперед, алгорітмична мова ДРАКОН, яка має незвичайну властивість: одночасно вона є мовою для опису структури діяльності, мовою розуміння і взаєморозуміння, мовою розвитку інтелекту. Як мова програмування, вона задовольняє вимогам математичної строгості, що дозволяє з вихідного тексту однозначно отримувати обєктний код. На вебінарі буде продемонстровано конкретні приклади застосування алгоритмічної мови ДРАКОН.
Реєстрація буде опублікована пізніше. Слідкуйте за новинами!!
Обласний координатор
З питань організації конкурсу в Запорізькій області звертайтеся до обласного координатора - Ткаченко Тетяна Віталіївна - вчителя інформатики Запорізького технічного ліцею. Контактні дані: т. 0977556969; e-mail:   Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Нормативна база
Лист ДНУ "ІМЗО" № 22.1/10-882 від 14.04.2021 Про підсумки Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер» у 2020–2021 н.р. та організацію конкурсу «Бобер» у 2021–2022 н.р.
 
Страница 1 из 40